MEMBERS ADMITTED AT THE COUNCIL MEETING HELD VIA ZOOM ON THURSDAY 18TH FEBRUARY 2021.

LIST OF FULL MEMBERS ADMITTED AT THE COUNCIL MEETING HELD VIA ZOOM ON THURSDAY 18TH FEBRUARY 2021.

1          TEMITOPE ABEL         ILUPEJU

2          ADEDAPO ADELEKE ADEYEMO

3          CHRISTOPHER ABAH OJILE

4          UBUKOWHO  PATRICK         WILLIAMS

5          RUKEVWE RAPHAEL  ONIOVOKUKOR

6          AKINTUNDE KUNLE    ADEOYE

7          ADEMOLA JOSEPH   ALOWOLODU

8          FLORENCE OLANREWAJU   ERIBAKE

9          OKENNA CHIOMA   NWACHUKWU

10        OLANIYI OLUKAYODE          OLASENI

11        OLUWATELEOLA OMOLADE           OLAREWAJU

12        CHINWENDU ANGELINA     ALAGO

13        IKENNA MICHAEL     ONUORAH

14        CHUKWUEMEKA ONYEMAECHI      CHINWEZE

15        CHISOM ALPHA        EJABUKWA

16        JOEL AKINSANYA     AJANI

17        SOPURUCHI SAMUEL OBIEFUNA

18        NNABUIFE LEONARD IHO

19        ADEMOLA IFEOLUWA          OSINAIKE

20        DANIEL UGOCHUKWU         OSUALA

21        IFEANYI MICHAEL      NWUZOR

22        ESIRI MAMOKE          AGHWADOMA

23        JOEL BABAWALE      TAIWO

24        REMIGIUS EZEDIASO MUOGHARA

25        MARK YOHANNA     DAVON

26        OLOCHE        ODIHI

27        MOJISOLA OLATORERA      COLE

28        ANTHONY CHUKWUEMEKA DURU

29        IMAISON EKPO          ETIM

30        PAUL EKANEM          EKOTT

31        ADEKUNLE OLADIPO SALI

32        HAUWA IDRIS AUDU

33        CHUWANG JAMES   JOHN

34        OPEYEMI TITI   DARAMOLA

35        ADEYEMI AKINDEJI   ADEWALE

36        SAMSON BOLARINWA         AKINYEMI

ANY QUERY/OBSERVATION ON THE LIST SHOULD BE FORWARDED TO THE SECRETARIAT ON OR BEFORE THURSDAY 4TH MARCH 2021.

ARC. MORADEKE OKUNRINBOYE

HONORARY GENERAL SECRETARY

LIST OF ASSOCIATE MEMBERS ADMITTED AT THE COUNCIL MEETING HELD VIA ZOOM ON THURSDAY 18TH FEBRUARY 2021.

1          OKWUDILI ANDREW ANALO

2          CHUKWUMA KENNETH         CHUKWUEMEKA

3          ABIOLA ADEDOYIN  OLADOJA

4          DEMILADE JOHN       AWOFESO

5          SAUDAT OLUWAKEMI           AJIJOLA

6          ENEMUTE ORITSEMUMINARUGHA  OKENE

7          OLAYINKA JOHN      AKERELE

8          SUKGWE CHRISTOPHER        DABIS

9          MICHAEL ISESELE      IAFIDON

10        ITIDUE KAYSEY BARNABAS   ITYAV

11        FUNMILAYO ADEBOLA        BASHUA

12        OLUWAPELUMI GABRIEL      OLADEJO

13        MOSHOOD ABIOLA AKINDE

14        ORITSEMATOSAN EVELYN    NUNU

15        OLATUNDE PETER      OLADOJA

16        VICTOR UCHECHUKWU       APAI-ODIA

17        OKEOGHENE AKPIMEGI

18        ABDULLAHI YUSUF    YUSUF

19        EDIDIONG EDET         IWASON

20        OVIE EYITEMI  AKWARA

21        ABAYOMI SULE         AWOTUNGASE

22        ABDULHAMID BALA

23        COLLINS UCHENNA  OBI

24        UGBEDE FREEMAN   AUDU

25        KEHINDE ZACHEAUS BABALOLA

26        FRANKLIN IFEANYI     NWOSU

27        MUSA KABIR DAURA

28        GAFAR OLASUNKANMI       MUSA

29        YAHAYA        SHEHU

ANY QUERY/OBSERVATION ON THE LIST SHOULD BE FORWARDED TO THE SECRETARIAT ON OR BEFORE THURSDAY 4TH MARCH 2021.

ARC. MORADEKE OKUNRINBOYE

HONORARY GENERAL SECRETARY

LIST OF GRADUATE MEMBERS ADMITTED AT THE COUNCIL MEETING HELD VIA ZOOM ON THURSDAY 18TH FEBRUARY 2021.

1          OKECHUKWU BASIL  CHIAGOROM

2          ABDULKAREEM FAROUQ     SANI

3          ABEL MSHELIA           HAMAN

4          YEMI MICHAEL          BABALOLA

5          ANGELA EKEME        OTEMEATA

6          OLUWAFEMI SAMUEL           OLAWUMI

7          ILIYA    MELA

8          GIDEON         PETER

9          IKENNA HENRY          NKWOPARA

10        JIBRIN AHMAD          BELLO

11        SALIM USMAN           MAITAMA

12        OKECHUKWU AMOS UME

ANY QUERY/OBSERVATION ON THE LIST SHOULD BE FORWARDED TO THE SECRETARIAT ON OR BEFORE WEDNESDAY 8TH DECEMBER 2020.

ARC. MORADEKE OKUNRINBOYE

HONORARY GENERAL SECRETARY

LIST OF ARCHITECTURAL TECHNOLOGIST MEMBERS ADMITTED AT THE COUNCIL MEETING HELD VIA ZOOM ON THURSDAY 18TH FEBRUARY 2021.

1          SALEH ADAM MOHAMMED

2          MARAFA        ADAMU

3          IBRAHIM MOHAMMED         ZALIHAT

4          DANIEL WALBE          SHEBA

5          OLUWOLE      OSUNMAKINDE

6          APAGU GADZAMA  CHINDO

7          JAMILU FAKAI           MUSA

8          CHIDOZIE CHARLES  KANU

9          NMACHUKWU MARTHA      EMEKA

10        LAWAL KOKO           NURA

11        LAWAL           LAWAL

ANY QUERY/OBSERVATION ON THE LIST SHOULD BE FORWARDED TO THE SECRETARIAT ON OR BEFORE THURSDAY 4TH MARCH 2021.

ARC. MORADEKE OKUNRINBOYE

HONORARY GENERAL SECRETARY

LIST OF STUDENTS MEMBERS ADMITTED AT THE COUNCIL MEETING HELD VIA ZOOM ON THURSDAY 18TH FEBRUARY 2021.

1          AJAKAIYE GODSON

2          ONEKATA ONIMISI MANSUR

3          ADEBISI SODIQ ADEDAMOLA

4          BELLO FRIDAOUS OMOSHALEWA

5          ISMAILA BLESSING SALAMATU

6          MAHAMMAD ABUBAKAR MUKHTAR

7          AHMAD RUFAI ALIYU

8          MALLAM YASHIM JONATHAN

9          DUNG DANIEL DACHUNG

10        SUNDAY ROSEMARY SIM

11        BALARABE HALLIRU MUSA

12        BELLO RIDWAN GBOLAHAN

13        AMUDA UMU-LI-KHAIRI OLUWAPONLE

14        ROBERT BLESSING BARKATULLAH

15        YAKUBU ABDULMALIK YEBOM

16        BOMAN SHEKINAH KUYET

17        MUHAMMAD ZAINAB GULU

18        BAWA AISHA MUSA

19        BADOOHLENG RICHARD BADOOH

20        GAPYIL NAANPAT DANIEL

21        CHUKWU UCHENNA

22        JOHN JEREMIAH AKINBAYO

23        CHIRAM PONFA JOHN

24        BELLO ABIOLA MUBARAQ

25        SIMON LENGKIT TONGS

26        OGOABIA VICTOR KOSISOCHUKWU

ANY QUERY/OBSERVATION ON THE LIST SHOULD BE FORWARDED TO THE SECRETARIAT ON OR BEFORE THURSDAY 4TH MARCH 2021.

ARC. MORADEKE OKUNRINBOYE

HONORARY GENERAL SECRETARY